Dünya ülkeleri koronavirüsün yarattığı ekonomik kriz ve açlık ile meşgulken, aynı krizden mustarip olan Hollandalılar, seks ve eşcinsellik konularını gündemden düşürmüyorlar.
Kimisi için özgürlük, kimisi için de bir saptamadır (* aşağıdaki açıklamaya bakınız) seks ve eşcinsellik.
Hollanda, koronavirüs nedeniyle en çok zarar gören ülkeler arasında yer almasına rağmen, her zaman olduğu gibi, özgürlük yarışında önde girmeye devam ediyor.

Ülkede, gündemi en çok meşgul eden, işsizlik ve sağlık önlemleri arasında, seks endüstrisinin yediği darbe de yer almaktadır. Seks çalışanları ile müptelalarına 1 eylülde izin verileceğini açıklayan hükümete karşı isyan bayrağı çekenler, ‘Neden 15 Haziran’da başlamıyor’ diye haykırıyorlar.

C:\Users\ILHAN\Desktop\TEMMUZ BULTENINE GIRECEKLER\images.jpgEŞCİNSELLİK
Ülkedeki en ilginç gelişmenin diğeri ise eşcinsellerin durumu.
Ama bu kez eşcinsellere özgürlük değil, önlem sesleri çıkıyor.
Özellikle Hıristiyan teşekküllerden çıkan bu sesler, eşcinselliğe karşı mücadele edilmesini istiyor.

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge’ye göre, ülkede eşcinselliği tedavi ettikleri iddia edilen 15 organizasyon ve kişi bulunmaktadır. Aşırı inançlı kesimlerin, eşcinselleri bu organizasyonların terapilerine gitmeleri için zorladıklarını belirten Bakan De Jonge, bu konuda en çok mustarip olanların, Ortadoks Hıristiyan gençler olduğunu açıkladı.
Parlamentodaki bir oturumda söz alan siyasi parti temsilcileri, eşcinselliği iyileştirdiği iddia edilen bu terapilerin yasaklanmasını istediler.

Aşırı inançlı Ortadoks Hıristiyanlar, eşcinselliği şeytani bir illet olarak gördüklerini ve mutlaka tedavi edilemeleri gerektiğini söylüyorlar.
Eşcinselliği tedavi ettikleri iddia edilen kişilere giden gençlerin, faydadan çok zarar gördükleri belirtilen açıklamalarda, gençlerin şarlatanların elinden kurtarılması gerektiğini ve siyasetçilerin harekete geçmesi gerektiği ifade ediliyor.

*Saptama: TDK’ya göre “bir şeyin durumu, niteliği, niceliği üzerine kesin bilgi edinmek ya da bir şeyi belirgin kılmak, belirginleştirmek, kesinleştirmek.” anlamına gelmektedir.
Diğer yandan da, saptama bildiren cümleler genellikle paragraflar içerisinde yer alan belirgin bir anlam taşıyan ya da bir şeyi niteliği ile belirgin hale getiren cümlelerdir. TDK’ya göre bir şeyin durumunu tespit etmek ve onu belirgin hale getirmek anlamına gelmektedir.

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?