İlhan KARAÇAY

Hollanda’nın “Kültürel Buluşması” olarak gelenekselleşen Anatolia Festijn etklinliğinin üçüncüsü ‘Ailemle orda olmak istiyorum’ aile teması ile 03-06 Haziran 2022 tarihlerinde her zamanki yerinde Stadspark Osdorp’ta düzenlenecektir.

Anatolia Festijn, Hollanda kültürünü, Anadolu kültürleri ile tanıştırmayı ve kaynaştırmayı amaç edinen ve bu anlamda kültürler arası bir köprü vazifesi gören Stichting Markad kurumunun düzenlemiş olduğu Anadolu kültür günlerinin adıdır.

AnatoliaFestijn, Anadolu‘nun sahip olduğu zenginlikleri, çeşitliliği ve kültürel birikimini bu etkinlikler aracılığı ile ziyaretçilerle buluşturmayı hedefleyen bir organizasyondur.

Anatolia Festijn, anadolunun farklı bölgelerine ait özelliklerin, yöresel unsurların, mutfak lezzetlerinin ziyaretçileri ile buluşturma misyonunu üstlenir.

Etkinliğe katılım

Etkinlik süresince 50 bin civarı katılım bekleniyor.
Etkinliğe sadece Amsterdam ve çevresinden değil, tüm Hollanda’dan ve çevre ülkelerden katılımcılar gelmektedir.

Etkinlik alanı

3500 m² alan içinde çocuklarımızın gün boyunca eğlenebilecekleri oyun alanı,
1600 m² alan içerisinde stançıların satış ve tanıtım yapabilecekleri alışveriş alanı,
1500 m² alan içerisinde mutfak lezzetlerinin ziyaretçilerle buluşacağı gastronomi alanı   bulunuyor.

Etkinlik sırasında performans sergileyen konuşmacılar veya sanatçılar

Yetişkinlere ve çocuklara hitap eden tiyatro oyunları, sahne gösterileri, söyleşi tadındaki sohbetleri ile geleneksel değerlerin etkileşimini paylaşmayı hedeflemektedir.

Tüm yaş guruplarının katılabileceği, hergün ayrı etkinlikler, birbirinden özel lezzetler ve çocuklara özel oyun alanları ile kültür buluşmasının yaşanacağı etkinliğe büyük ilgi bekleniyor.

Girişler 4 gün boyunca ücretsiz olup, fuar civarında araçlar için park yeri sorunu yoktur ve park da ücretsizdir.

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?