• Öyle bir yetenek ki, 19 yaşında iken Türkiye’de spor salonu işletiyordu.

  • 2000 yılında, 21 yaşında geldiği Hollanda’da gıda dalında işe başladı ve 2003 yılında kendi firmasını kurdu.

  • Müşteriye ve çalışanına gösterdiği sıcak ilgi sayesinde ‘sevilen adam’ oldu.

  • Hollanda Türk İşadamları Derneği HOTİAD’ta İkinci Başkan oldu.

  • Şimdi de, girişimcilik yeteneğini, konferanslar ile gençlere öğretiyor.

                                    (Haberin Hollandacası en altta)
(Nederlendse versie van het Nieuws is onderaan)

Afbeelding met tekst, Menselijk gezicht, person, kleding Automatisch gegenereerde beschrijving
İlhan KARAÇAY yazdı:

O’nu, etkinliklerden ve toplantılardan ‘girişimci bir Türk olarak’ tanıyordum.
Ama daha sonra, tesadüfi bir yolculuk sırasında, daha iyi tanımaya başlamıştım.
Bu yolculuk, geçtiğimiz 3 Aralık günü başlayan Hatay yolculuğuydu.
Hollanda Türk İşadamları Derneği HOTİAD yöneticileri ve üyelerinin katıldığı bu yolculuk dört gün sürmüştü. Bu dört günlük birliktelik sırasında, dikkatimi en çok çeken adam, O adamdı: Faruk Halıcı.

Afbeelding met kleding, person, pak, persoon Automatisch gegenereerde beschrijvingYolculuğun amacı, HOTİAD trafından depremzedeler için yaptırılan 102 konteyner evin teslim ve açılışta hazır bulunmaktı. Aramızda HOTİAD’ın Başkanı Hikmet Gürcüoğlu da vardı ama, mihmandarlık görevini İkinci Başkan Faruk Halıcı yapıyordu.

Adana’ya kadar uçak ile, daha sonrası da otobüs ile devam eden dört günlük ziyaretimiz sırasında, kalabalık bir gruba mihmandarlık yapan Faruk Halıcı’nın sabır ve içtenliği dikkatimi çekmişti.
Grup içindekilerden değişik tercih ve istek sesleri çıkarken, Halıcı’nın güler yüzle uyguladığı çözümler hiç itiraz görmüyordu.

Afbeelding met persoon, kleding, person, Menselijk gezicht Automatisch gegenereerde beschrijvingÖrneğin, programlanmış bir yere giderken gelen bir telefondaki ses, “Ben şu anda uçakla geldim, beni şuradan alırmısınız” diyordu. Halıcı’dan çıkan, “Tabii ki, arkadaşların izniyle seni bulunduğun yerden alırız” cevaba hiç kimse itiraz etmiyordu. Buna benzer örnekleri çoğaltabilirim ama, biliyorum ki, ‘O adam’ dediğim Halıcı’yı tanımak için siz de acele ediyorsunuzdur.
Otobüste, herkese su servisi yapacak kadar alçak yüreklilik sergileyen Faruk Halıcı için özel bir haber yapma hissimi beklemeye almıştım.

TESADÜFLERİN YARARI
Geçen hafta emailime bir mesaj gelmişti Mesaj aşağıdaki fotoğraf ile desteklenmişti.

Afbeelding met tekst, person, kleding, pak Automatisch gegenereerde beschrijving


Mesajda, bugünkü yazımın kahramanı Faruk Halıcı’nın, Tilburg Türk Gençler Derneği’nde ‘Girişimcilik ve Motivasyon’ başlıklı bir konferans vereceği belirtiliyordu.
Tabii ki bu benim için beklenmedik bir gelişmeydi. Zira, bir gezi sırasında dikkatimi çeken ve hakkında yazma hissi uyandıran Halıcı’yı anlatabilmem için bir fırsat doğmuştu.
İşte bu fırsatı değerlendiriyorum ve Faruk Halıcı’yı sizlere sunuyorum.

Yozgat’ta 1978 yılında doğan Faruk Halıcı, evli ve üç çocuk babasıdır. İş hayatına Türkiye’de bir spor salonunun sahibi ve daha sonra bir mağazada direktör olarak başladı. Bu deneyimler, iş dünyasına ve girişimciliğe olan tutkusunu güçlendirmiştir.
Halıcı, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir’de İşletme, Yönetim ve Organizasyon bölümünde okuduktan sonra, 21 yaşında Hollanda’ya geldi. Hollanda’da gıda endüstrisinde yeni fırsatlar keşfetti.
2003 yılında gıda sektörünü tercih ederek Jilpaq‘ı kurdu.
2006 yılında şirket Jilpaq Holding olarak yenilendi.

Afbeelding met buitenshuis, auto, eigendom, Landvoertuig Automatisch gegenereerde beschrijving
2011 yılında, 32 yaşında Hollanda Metal Fabrikası’nın 3500 m2’lik yerini satın alarak devleşen ve ikinci bir açılış yapan Halıcı’ya, Jilpaq’ın anlamı soruldu. Verilen cevap şuydu: “Hiçbir anlamı yok. Ama, memleketimin, kendimin, eşimin, çocuklarımın veya ebeveynlerimin adı yerine böylesi ilginç bir ismi uygun buldum” cevabını verdi.

Afbeelding met voedsel, Keuken, vlees, gerecht Automatisch gegenereerde beschrijving

2012 yılında Hollanda medyası, Türk döner kebabını karalamak için, hijyen olmadığı iddiasını öne sürmüştü.
Jilpaq Döner’i üreten Jilpaq’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak bir açıklama yapan Halıcı, bu konuda bir genelleme yapılmasının doğru olmadığını ve piyasadaki gerek döner ve gerekse diğer kebapların sağlıklı bir şekilde imal edildiğini öne sürerek, “Buyurun, gelin ve imalatımızı inceleyin” çağrısında bulunmuştu.


Jilpaq Holding’in açılışına çok sayıda davetli katılmıştı. Foto Marie-Thérèse Kierkels/PVE

Açılış sırasında, neden dönerciliği tercih ettiği sorusuna, “Hollanda’da şu anda her ay 900 bin kilo döner eti tüketiliyor. Bu kadar eti sadece Türkler’in tüketmesi imkânsızdır. Demek ki Hollandalılar da bu yiyeceği tercih ediyor. Bu nedenle bu branşı seçtim. Kim bilir, belki de bundan sonraki döner eti tüketimi bir milyon kiloyu geçecektir.” cevabını veren Halıcı, satışlarının tüm Avrupa’ya toptan şekilde yapılacağını açıklamıştı.

Jilpaq’ın, kalitesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla öne çıkan bir şirket olacağını belirten Halıcı, daha sonra, Türkiye’de imalatı yapılan restoran endüstrisine ait ihtiyaç malzemelerini kendi markaları ile Hollanda’ya satarken, pizza kutuları ve döner kağıtları gibi ambalaj malzemelerini de Türkiye’den getirip Hollanda’da satıyordu.

Daha sonra, Hollanda Türk İşadamları Derneği HOTIAD’a üye olan Halıcı, bu kuruluşun İkinci Başkanlığını yürütmektedir. Halıcı, bu pozisyonda, toplumsal sorumluğunu üstlenmekte ve girişimciliği desteklemek ve teşvik etmektedir.

GENÇLERE GİRİŞİMCİLİK VE MOTİVASYON DERSİ

Afbeelding met kleding, persoon, vrouw, overdekt Automatisch gegenereerde beschrijving

Kendisinin girişimcilik başarısını, Hollanda’daki Türk gençlerine de aşılamak için, çeşitli etkinlikler yapan Faruk Halıcı, Tilburg’taki Ötüken Gençlik Derneği’nin daveti ile gençlerle buluştu.

Faruk Halıcı, gençlerin girişimcilik  potansiyellerini tam anlamıyla kullanıp, geçmişten ders çıkararak, geleceğin temellerini atmalarını söyleyerek başladığı konuşmasında, insanın kendini tanımasının başarıya giden yolda ilk önemli nokta olduğunu vurguladı.

Afbeelding met persoon, kleding, person, glimlach Automatisch gegenereerde beschrijving

Halıcı, gençlerin girişimcilik ve motivasyonunu hedef alarak, potansiyellerini tam anlamıyla kullanmalarını ve geçmişten ders çıkararak geleceğin temellerini atmalarını istedi.
Faruk Halıcı konuşmasında, kendi kendini tanımanın ve tutkunun önemine vurgu yaparak, herkesin başarılı olmak için girişimci olmak zorunda olmadığını belirtti.

Afbeelding met kleding, persoon, person, scène Automatisch gegenereerde beschrijving

“Jonge mensen kunnen op verschillende gebieden succesvol zijn, zoals rechten, onderwijs of de publieke sector, zolang ze hun talenten maar op de best mogelijke manier laten zien,” zei Halıcı, die later ons aanbod voor een exclusief interview accepteerde. Fadime Örgü, een van onze voormalige parlementsleden die heel dicht bij haar staat, zei ook ‘ja’ op ons aanbod en dit interview vond plaats. Hier zijn de vragen en antwoorden van Fadime Örgü over ‘Ondernemerschap en motivatie’:

FADİME ÖRGÜ-FARUK HALICI SÖYLEŞİSİ

Soru: Sizi girişimci olmaya ne teşvik etti? Kendi işinizi kurmak istediğinize dair belirli bir an var mıydı?

Cevap: “Benim girişimcilik serüvenim, işletmecilikle ilgili tutkumu uyandıran çeşitli deneyimlerle şekillendi. Türkiye’de zaten işletmecilikle uğraşıyordum. Kendi spor salonumu işletiyordum ve bir mağazada müdürlük yapıyordum. Bu deneyimler, işletme tutkumu güçlendirdi. Bu tutku kanımda vardı sanki…

2000 yılında 21 yaşında Hollanda’ya geldiğimde gerçekten bir şok yaşadım. Akademik geçmişim ve Türkiye’deki deneyimlerime rağmen, burada yeniden başlamak zorunda kaldım. Hollanda’da yaşam, özellikle akşam saat 18.00’den sonra, Türkiye’nin büyük şehirlerindeki canlı atmosfere kıyasla çok farklıydı. Burada ne yapabileceğimi düşündürdü. Girişimcilik isteğim güçlüydü. Birçok düşünce ve görüşmelerden sonra, evrensel olan ve dünyanın her yerinde daima talep gören gıda endüstrisini seçtim. Bu seçim, 2003 yılında Hollanda’da Jilpaq şirketini kurmama yol açtı.”

Faruk Halıcı’nın etkinliklerine, ülkenin yüksek düzey yöneticileri de katılır. İşte, Halıcı’nın bir etkinliğine katılan, zamanın Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı Karien van Gennip ile çekilen bir fotoğraf.

Soru: Girişimcilik yolculuğundaki zorlu bir dönemden ve kendinizi nasıl motive ettiğinizden söz edebilir misiniz?

Cevap: “Son 20 yılda birçok zorluğu yaşadım. Beni motive eden şey, kültürümden aldığım bir inançtır. ‘Bazı sonlar yeni fırsatlar oluşturur’ örneği, finansal kısıtlamalar ve rekabet baskısı yüksekti. Daha ucuz ancak kalitesiz ürünleri satın almak için seçeneklerimiz vardı. Yine de kendi kalite standartlarımıza bağlı kaldık. Stres ve baskı olsa da, zamanın en iyi çözüm olduğuna inanıyordum. İlkelerimize bağlı kalmak bizi sonunda güçlendirdi ve müşterilerimizden daha fazla takdir kazandı. Korona virüs döneminde ilk başta panik ve korku vardı. Önlemler, ülke genelindeki düzenlemelere rağmen, şirketimizi olumlu bir şekilde değiştirdi. Bu durumu bir fırsat olarak gördük ve Türkiye’de yeni bir şirket kurduk. Bu şirketle Avrupa’ya ihracata başladık.”

Soru: Günlük hayatınızda lider olarak motivasyonunuzun rolü nedir?
Sizi motive etmeye yardımcı olan belirli ritüelleriniz veya alışkanlıklarınız var mı?

Cevap: “Girişimci olarak günlük rutinimde motivasyonun rolü benim için paha biçilemezdir. Bu sadece iş gelişimi değil, aynı zamanda topluma bir şeyler verme ve etrafımdaki insanlara istihdam sağlama konusunda kişisel bir tatmindir. Bir genci işe aldığım zaman, ona sunduğum fırsatlarla nasıl büyüdüğünü görmek beni her gün motive ediyordu. Birinin hayatına katkıda bulunma hissi, beni sürekli olarak motive ediyor. Belirli ritüeller veya alışkanlıklar, sadece günlük işimle ilgili değil, aynı zamanda sosyal projelerde ve yerel girişimlerdeki katılımımla ilgilidir. Örneğin, her yeni bir proje başlattığımda veya önemli bir adım attığımda, çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek ve birlikte yaptığımız ilerlemeyi değerlendirmek için zaman ayırıyorum. Bu, takım ruhu oluşturur ve bizi tutku ve kararlılıkla daha ileri gitmeye motive eder.”


Halıcı, gençlere karşı verdiği konferanstan sonra, çok istekli gençlerden bir grup ile özel bir toplantı daha yaparak, soruları cevaplandırdı.

Soru: Sürekli değişen bir pazarda, Jilpaq içinde yenilik ve büyümeyi teşvik etmek için lider olarak motivasyonunuzu nasıl koruyorsunuz?

Cevap: “Değişen bir pazarda yenilik ve büyümeyi teşvik etmek için motivasyonu korumak çok önemlidir. İlham verici anlardan biri, organik ürünlere artan talebi gördüğümüz andı. Başlangıçta tereddütlerimiz olmasına rağmen ürün yelpazemizi genişlettik. Olumlu müşteri tepkileri, piyasa trendlerini takip etmemiz ve yenilikçi ürünler sunma motivasyonumuzu artırdı. Bizi motive eden diğer bir etken, webshop başlatarak dijitalleşme yolunda attığımız son adımdı. Müşterilerimizle yakın temas halinde olmak, her gün öğrenmemizi sağlıyor. Özellikle büyük miktarda kaliteli ürünler aldığımız ve bunları webshopta sunduğumuz özel bir durumu hatırlıyorum. Bu ürünlerin geniş bir kitleye ulaştığını görmek, beni sadece bir iş insanı olarak memnun etmekle kalmadı, aynı zamanda dijital inovasyonun büyüme için önemli bir araç olduğuna olan inancımızı pekiştirdi.”

Soru: Ekip veya çalışanlarınızı iş dünyasında sürekli değişen bir ortamda nasıl motive ediyorsunuz?

Cevap: “Başarımızın ortak bir çaba olduğuna inanıyorum. Hep birlikte ilerlemenin ve çabalarımızın meyvelerini birlikte toplamanın ekibimiz için paha biçilmez olduğuna inanıyorum. Her zaman ‘ekmeği birlikte kazanmak’ benzetmesi yaparım. Her bir çalışanın, işin başarısında önemli bir rol oynadığını ve katkılarının takdir edildiğini hissetmesi, değişken iş ortamında daha etkili ve işbirlikçi olmalarına yardımcı olur.”

Soru: Gıda sektöründe, özellikle horeca toptancılığındaki başarı ve büyüme hedefleyen diğer girişimcilere ne tavsiye edersiniz?

Cevap: “Diğer girişimcilere tavsiyem, her zaman müşteriyi merkeze koymalarıdır. Müşteri görüşlerini dinlemek, sadece ürün satmakla kalmaz, aynı zamanda deneyimler sunar. Yaptığınız işe tutkuyla bağlı olmak önemlidir. Kazancınızın bir kısmını kendi işinize geri yatırın; stratejik yeniden yatırımlar, sürekli başarının önemli bir parçasıdır.”

                       **********************
Nederlandse versie van het nieuws

EEN VOORBEELDIGE ONDERNEMER DIE JONGE MENSEN ONDERNEMERSTALENT BIJBRENGT: FARUK HALICI

– Zo’n talent dat hij op 19-jarige leeftijd een sportzaal runde in Turkije.

– In 2000 begon hij op 21-jarige leeftijd in Nederland in de voedingsmiddelenindustrie te werken en in 2003 richtte hij zijn eigen bedrijf op.

– Hij werd een ‘lievelingsman’ dankzij de warme belangstelling die hij toonde voor klanten en werknemers.

– Hij werd de tweede voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Turkse Zakenlieden HOTIAD.

– Nu leert hij zijn ondernemerschapsvaardigheden aan jonge mensen door middel van conferenties.

Afbeelding met tekst, Menselijk gezicht, person, kleding Automatisch gegenereerde beschrijving
door: İlhan KARAÇAY 

Ik kende hem als ‘een ondernemende Turk’ van evenementen en bijeenkomsten.
Maar later, tijdens een toevallige reis, leerde ik hem beter kennen.
Deze reis ging naar Hatay en begon op 3 december.
Deze reis, die werd bijgewoond door de kaderleden en leden van de Vereniging van Nederlandse Turkse Zakenlieden HOTIAD, duurde vier dagen. Tijdens deze vier dagen van samenzijn was de man die mijn aandacht het meest trok: Faruk Halıcı.

Afbeelding met kleding, person, pak, persoon Automatisch gegenereerde beschrijvingHet doel van de reis was om aanwezig te zijn bij de levering en opening van 102 containerwoningen gebouwd door HOTİAD voor slachtoffers van de aardbeving. Hikmet Gürcüoğlu, de voorzitter van HOTİAD, was onder ons, maar Faruk Halıcı, de tweede voorzitter, was de gastheer.

Tijdens ons vierdaagse bezoek, dat verder ging per vliegtuig naar Adana en vervolgens per bus, werd ik getroffen door het geduld en de oprechtheid van Faruk Halıcı, die optrad als gastheer voor een overvolle groep.
Hoewel er verschillende voorkeuren en verzoeken van de groep waren, riepen Halıcı’s oplossingen, die hij met een lachend gezicht toepaste, geen enkel bezwaar op.

Afbeelding met persoon, kleding, person, Menselijk gezicht Automatisch gegenereerde beschrijving

Bijvoorbeeld, op weg naar een geplande bestemming zei een stem aan de telefoon: “Ik ben net aangekomen met het vliegtuig, kun je me hier ophalen?”. Niemand maakte bezwaar tegen Halıcı’s antwoord: “Natuurlijk, met toestemming van je vrienden halen we je op van waar je bent”. Ik zou meer van dergelijke voorbeelden kunnen geven, maar ik weet dat jullie ook haast hebben om Halıcı te leren kennen, die ik ‘die man’ noem.
Ik had mijn wens om een speciaal nieuwsbericht te schrijven over Faruk Halıcı, die zo nederig was om iedereen in de bus water te geven, opzij gezet.

HET VOORDEEL VAN TOEVALLIGHEDEN


Vorige week ontving ik een bericht in mijn e-mail. Het bericht werd ondersteund door de volgende foto.

Afbeelding met tekst, person, kleding, pak Automatisch gegenereerde beschrijving

In het bericht stond dat Faruk Halıcı, de held van het artikel van vandaag, een conferentie zou geven met de titel ‘Ondernemerschap en motivatie’ bij de Tilburgse Turkse Jeugdvereniging.
Dit was natuurlijk een onverwachte ontwikkeling voor mij. Het was voor mij een kans om te vertellen over de heer Halıcı, die mijn aandacht had getrokken tijdens een reis en het gevoel had gewekt om over hem te schrijven.
Ik maak van deze gelegenheid gebruik om Faruk Halıcı aan jullie voor te stellen.

Faruk Halıcı is geboren in Yozgat in 1978, is getrouwd en heeft drie kinderen. Hij begon zijn zakelijke leven als eigenaar van een sportzaal in Turkije en later als directeur in een warenhuis. Deze ervaringen hebben zijn passie voor ondernemen en ondernemerschap versterkt.
Na zijn studie Bedrijfskunde, Management en Organisatie aan de Anadolu Universiteit, Eskişehir, kwam de heer Halıcı op 21-jarige leeftijd naar Nederland. In Nederland ontdekte hij nieuwe mogelijkheden in de voedingsmiddelenindustrie.
In 2003 richtte hij Jilpaq op, met een voorkeur voor de voedingsmiddelenindustrie.
In 2006 werd het bedrijf gereorganiseerd tot Jilpaq Holding.

Afbeelding met buitenshuis, auto, eigendom, Landvoertuig Automatisch gegenereerde beschrijving

In 2011, op 32-jarige leeftijd, werd de heer Halıcı, die een reus werd door 3500 m2 van de Nederlandse Metaalfabriek te kopen en een tweede opening te maken, gevraagd naar de betekenis van Jilpaq. Het antwoord was: “Het heeft geen betekenis. Maar ik vond zo’n interessante naam geschikt in plaats van de naam van mijn geboortestad, mezelf, mijn vrouw, mijn kinderen of mijn ouders”. Afbeelding met voedsel, Keuken, vlees, gerecht Automatisch gegenereerde beschrijving

In 2012 werd in de Nederlandse media beweerd dat Turkse döner kebab niet hygiënisch was om het te belasteren.
In een verklaring als voorzitter van de Raad van Bestuur van Jilpaq, dat Jilpaq Doner produceert, beweerde Halıcı dat het niet juist was om over deze kwestie te generaliseren en dat zowel döner kebab als andere kebab op de markt op een gezonde manier werden geproduceerd en riep op tot “Kom en onderzoek onze productie”.

Afbeelding met person, kleding, pak, persoon Automatisch gegenereerde beschrijvingDe opening van Jilpaq Holding werd bijgewoond door vele gasten.
Foto Marie-Thérèse Kierkels/PVE

Tijdens de opening zei hij op de vraag waarom hij de voorkeur geeft aan dönervlees: “Op dit moment wordt er in Nederland elke maand 900 duizend kilo dönervlees geconsumeerd. Het is onmogelijk dat alleen Turken zoveel vlees consumeren. Dit betekent dat Nederlanders ook de voorkeur geven aan dit eten. Wie weet zal de consumptie van dönervlees in de toekomst boven de miljoen kilo uitkomen.” Halıcı, die het antwoord gaf, kondigde aan dat hun verkoop in de groothandel naar heel Europa zal gaan.

Halıcı, die verklaarde dat Jilpaq een bedrijf zal zijn dat zich onderscheidt door zijn kwaliteit en klantgerichte aanpak, verkocht vervolgens de benodigdheden voor de restaurantindustrie die in Turkije worden geproduceerd onder zijn eigen merknamen aan Nederland, terwijl verpakkingsmaterialen zoals pizzadozen en dönerpapier uit Turkije werden gehaald en in Nederland werden verkocht.

Later werd hij lid van HOTIAD, de Nederlandse Vereniging van Turkse Zakenlieden, en momenteel is hij de tweede voorzitter van deze organisatie. In deze functie neemt de heer Halıcı zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid en ondersteunt en stimuleert hij ondernemerschap.

LES ONDERNEMERSCHAP EN MOTIVATIE VOOR JONGEREN

Afbeelding met kleding, persoon, vrouw, overdekt Automatisch gegenereerde beschrijving

Faruk Halıcı, die verschillende activiteiten onderneemt om Turkse jongeren in Nederland zijn ondernemerssucces bij te brengen, ontmoette jongeren op uitnodiging van Ötüken Youth Association in Tilburg.

Faruk Halıcı begon zijn toespraak met te zeggen dat jongeren hun ondernemerspotentieel volledig moeten benutten, moeten leren van het verleden en de basis moeten leggen voor de toekomst, en benadrukte dat zelfkennis het eerste belangrijke punt is op weg naar succes.

Afbeelding met persoon, kleding, person, glimlach Automatisch gegenereerde beschrijving

Halıcı vroeg jongeren om hun potentieel volledig te benutten door zich te richten op ondernemerschap en motivatie en om de fundamenten van de toekomst te leggen door te leren van het verleden.
In zijn toespraak benadrukte Faruk Halıcı het belang van zelfkennis en passie en stelde hij dat niet iedereen ondernemer hoeft te zijn om succesvol te zijn.

Afbeelding met kleding, persoon, person, scène Automatisch gegenereerde beschrijving

“Jonge mensen kunnen op verschillende gebieden succesvol zijn, zoals rechten, onderwijs of de publieke sector, zolang ze hun talenten maar op de best mogelijke manier laten zien,” zei Halıcı, die later ons aanbod voor een exclusief interview accepteerde. Fadime Örgü, een van onze voormalige parlementsleden die heel dicht bij haar staat, zei ook ‘ja’ op ons aanbod en dit interview vond plaats. Hier zijn de vragen en antwoorden van Fadime Örgü over ‘Ondernemerschap en motivatie’:

INTERWIEW FADİME ÖRGÜ-FARUK HALICI

 

Vraag: Welke gebeurtenis of ervaring inspireerde jou om ondernemer te worden? Was er een specifiek moment waarop je wist dat je een eigen bedrijf wilde starten?

Antwoord: Mijn ondernemersreis is gevormd door verschillende ervaringen die mijn passie voor ondernemen hebben aangewakkerd. In Turkije was ik al actief in het ondernemerschap. Ik beheerde mijn sportschool en was directeur bij een warenwinkel. Deze ervaringen hebben mijn affiniteit met ondernemen versterkt; het zit werkelijk in mijn bloed.
Toen ik op 21-jarige leeftijd naar Nederland kwam in 2000, was het een schok. Ondanks mijn academische achtergrond en ervaring in Turkije, moest ik hier opnieuw beginnen. Het leven in Nederland voelde anders aan, vooral omdat het na 18.00 uur zo stil was in vergelijking met de levendige sfeer in de grote steden van Turkije. Het deed me nadenken over wat ik hier kon bereiken.
Mijn drang om te ondernemen bleef sterk. Na veel reflectie en gesprekken koos ik voor de voedselindustrie, een terrein dat universeel is en altijd in vraag blijft, waar ter wereld je ook bent. Deze keuze leidde in 2003 tot de start van mijn onderneming Jilpaq in Nederland.

Afbeelding met Menselijk gezicht, persoon, kleding, glimlach Automatisch gegenereerde beschrijvingDe evenementen van Faruk Halıcı worden ook bijgewoond door hooggeplaatste bestuurders van het land. Hier is een foto van Karien van Gennip, de toenmalige minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, die een van Halıcı’s evenementen bijwoonde.

Vraag: Kun je ons vertellen over een uitdagende periode in je ondernemersreis en hoe je jezelf hebt gemotiveerd?

Antwoord: “Ik heb de afgelopen 20 jaar veel uitdagingen meegemaakt. Wat me motiveert is een overtuiging uit mijn cultuur: ‘Sommige eindes creëren nieuwe kansen’, de financiële beperkingen en de concurrentiedruk waren hoog. We hadden de mogelijkheid om goedkopere maar inferieure producten te kopen. Ook al was er stress en druk, ik geloofde dat tijd de beste oplossing was. Vasthouden aan onze principes heeft ons uiteindelijk sterker gemaakt en meer waardering van onze klanten opgeleverd. Tijdens de periode van het coronavirus was er aanvankelijk paniek en angst. De maatregelen, ondanks de regelgeving in het hele land, veranderden ons bedrijf op een positieve manier. We zagen dit als een kans en richtten een nieuw bedrijf op in Turkije, van waaruit we naar Europa begonnen te exporteren.”

Vraag: Wat is de rol van motivatie in jouw dagelijks leven als leider?
Heeft u bepaalde rituelen of gewoonten die u helpen te motiveren?

Antwoord: “De rol van motivatie in mijn dagelijkse routine als ondernemer is van onschatbare waarde voor mij. Het is niet alleen de ontwikkeling van een bedrijf, maar ook een persoonlijke voldoening om iets terug te geven aan de maatschappij en werkgelegenheid te bieden aan de mensen om me heen. Toen ik een jong persoon in dienst nam, motiveerde het me elke dag om te zien hoe ze groeiden door de kansen die ik ze bood. Het gevoel bij te dragen aan iemands leven motiveert me voortdurend. Bepaalde rituelen of gewoonten hebben niet alleen te maken met mijn dagelijkse werk, maar ook met mijn betrokkenheid bij sociale projecten en lokale initiatieven. Bijvoorbeeld, elke keer als ik een nieuw project start of een belangrijke stap zet, neem ik de tijd om mijn collega’s te bedanken en de vooruitgang die we samen hebben geboekt te evalueren. Dit bouwt teamgeest op en motiveert ons om met passie en vastberadenheid verder te gaan.”

Afbeelding met kleding, persoon, overdekt, vrouw Automatisch gegenereerde beschrijvingNa zijn lezing voor de jongeren had de heer Halıcı een privégesprek met een groep zeer enthousiaste jongeren en beantwoordde hun vragen.

Vraag: Hoe blijf je als leider gemotiveerd om innovatie en groei binnen Jilpaq te stimuleren in een steeds veranderende markt?

Antwoord: “Het is heel belangrijk om gemotiveerd te blijven om innovatie en groei te stimuleren in een veranderende markt. Een van de inspirerende momenten was toen we de groeiende vraag naar biologische producten zagen. Hoewel we aanvankelijk terughoudend waren, hebben we ons productassortiment uitgebreid en de positieve reactie van de klant motiveerde ons om de markttrends te volgen en innovatieve producten aan te bieden. Een andere motiverende factor was de laatste stap die we hebben gezet in de richting van digitalisering door een webshop te lanceren. Doordat we in nauw contact staan met onze klanten, leren we elke dag bij. Ik herinner me een specifiek geval toen we een grote hoeveelheid kwaliteitsproducten ontvingen en deze in de webshop aanboden. Zien dat deze producten een breed publiek bereikten, stemde niet alleen mij als zakenman tevreden, maar versterkte ook onze overtuiging dat digitale innovatie een belangrijk middel voor groei is.”

Vraag: Hoe zorg je ervoor dat je team of medewerkers gemotiveerd blijven in een steeds veranderende zakelijke omgeving?

Antwoord: Ik geloof sterk in het idee dat ons succes een gezamenlijke inspanning is. Het gevoel van samen vooruitgang boeken en samen de vruchten plukken van onze inspanningen is van onschatbare waarde voor het team. Ik vergelijk het vaak met ‘samen ons brood verdienen’. Wanneer iedereen zich betrokken voelt en het gevoel heeft dat ze een belangrijk onderdeel zijn van ons succes, motiveert dit hen om zich volledig in te zetten en samen te werken, ongeacht de veranderingen in onze zakelijke omgeving.”

Vraag: Wat zou jouw advies zijn aan andere ondernemers die streven naar succes en groei in de voedingssector, met name in de horecagroothandel?

Antwoord: Mijn advies aan mede-ondernemers is om de klant altijd centraal te stellen. Luisteren naar klanteninzichten helpt niet alleen bij het verkopen van producten, maar ook bij het bieden van ervaringen. Het is belangrijk om gepassioneerd te zijn over wat je doet. Investeer een deel van je winst terug in je eigen bedrijf; strategische herinvesteringen zijn belangrijk voor voortdurend succes.

 

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?