İlhan KARAÇAY

DEN BOSCH,- Hollanda’da Otel, restaurant ve cafe işleten HORECA sahipleri, Den Bosch kentindeki Edelstaal Group International’ın toplantı salonunda bir araya geldiler.
Ülkede gastronomi sektörüne katkıda bulunan HORECA sahipleri, özel sektördeki başarılarını toplumla paylaşmak için bir Sivil Toplum Kuruluşu kurmanın gerekli olduğuna dair uzlaştılar.

Afbeelding met tekst, binnen, persoon, restaurant Automatisch gegenereerde beschrijving

Toplantıyı organize eden Ertan Torunoğulları (Mado Hollanda), Ahmet Bilgi (Masha Café & Restaurant), Tarık Şaki (Jurlawyer), Hülya Yeter (Şerifoğlu Café & Patisserie), Volkan Dursun (Johnny’s Burger Company), Bekir Atalan (Çigköftem Hollanda), Öztürk Erkmen (Beymen Restaurant & Café), Mehmet Carlak (Déli Bazar), Aydın Doğan (Ortam BBQ), Hakan Birekul (Cadde Marina Cafe / Restaurant), Mustafa Bilgi (Masha Deluxe), Mehmet Şerif Yeter (Şerifoğlu Café & Patisserie), Recep Korkut (Sefa Restaurant BBQ & Grill-Room), Vehbi Kurtgözü (Restaurant Rijnmozaïk), Mustafa Şekerli (Mevlana Restaurant & Pizzaria), Tufan Yiğit (Zula Café & Restaurant) ve Adnan Sesli (Ayf Kebap), yapılan oylama sonrasında, oy birliğiyle dernekleşme kararı aldılar.

Afbeelding met tekst, binnen, persoon, groep Automatisch gegenereerde beschrijving

Toplantıda dernekleşmenin faydaları üç saat boyunca uzun uzun görüşülürken, özellikle bu sayede yeni işbirliklerine yol açılabileceği, istihdamın genişleyebileceği, ayrıca oluşacak birlik ve beraberliğin, gerek devlet ilişkilerinde gerekse uluslararası platformlarda, gastronomi sektörüne büyük katkılar sağlayabileceği vurgulandı.
Toplantıda ayrıca, her etnik kökenli girişimcinin, şartlara uyması halinde derneğe üye olabileceği ve yönetim kadrosunda yer alabileceği kararı alındı.

27 Ekim 2021 Çarşamba akşamı Masha Deluxe Restaurant’ta yapılacak olan ikinci toplantıda, derneğin ismi belirlenecek ve yönetim kadrosu belirlenecek.

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?