VERGİ DAİRELERİ ÇİFTE TABİYETLİ HOLLANDALILAR’A AYRICALIKLI SIKI TAKİP YAPMIŞ.

C:\Users\ILHAN\Desktop\Haziran'a girecek haberler\Belastingdienst.jpg

Hollanda Vergi Dairesi, 2012 ve 2014 yıllarında çifte vatandaşlığa sahip olan onbirbin kişiyi, ayrıcalıklı olarak sıkı takibe almış. Bu itiraf, bizzat Vergi Dairesi’ne ait.

RTL Nieuws televizyonu ile Trouw gazetesinin sorularını yanıtlayan Vergi Dairesi, 2012 yılında 3.403, 2013 yılında 7.466 ve 2014 yılında da 189 çifte uyrukluyu, ‘Suç unsuru kuvvetli şüphesiyle’ sıkı kontroldan geçirdiklerini itiraf etti. Bu uygulamanın 2015 yılında sonlandırıldığını belirten sözcü, buna neden olarak da, yabancı uyrukluların kasıtlı veya kasıtsız olarak vergi işlemlerini yapamadıklarına bağladı.

Daha önce meclisteki bir soruya, ‘Vergi Daireleri’nde yabancı uyruklulara karşı özel bir kontrol yok’ diyen Vergi Daireleri’nden sorumlu Devlet Sekreteri Alexander Vijlbrief, bizzat Vergi dairesi’nden yapılan bu açıklama karşısında şaşkına döndü ve ‘Bu aşamadan sonra durumu ciddi bir şekilde ele alacağım’ dedi.

Hollanda’da büyük bir skandal olarak nitelenen bu gelişme nedeniyle, önümüzdeki günlerde parlamentoda büyük kargaşa bekleniyor.

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?