İki gün önce yayınlamış olduğum, alttaki haberimin başlığındaki iddiamda haklı çıktım. Zira, BBC’nin Hollanda muhabiri dostum Yusuf Özkan alttaki notu geçti.

”Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörü’nün (NCTV), Çarşamba günü Wilders ile yaptığı görüşmede, “çok ciddi güvenlik riski” uyarısı üzerine iptal edilmiş yarışma.”

C:\Users\ILHAN\Desktop\TEMMUZ BULTENINE GIRECEKLER\1240.jpg

İşte o iddia…

İLHAN KARAÇAY İDDİA EDİYOR: IRKÇI WİLDERS’İ DERİN DEVLET DURDURDU

Hollanda’nın ırkçı politikacısı Geert Wilderds’in, sırf oy kazanabilmek için organize ettiği Hazreti Muhammet konulu karikatür yarışması, ülkede yaşayan Müslümanlarda olduğu gibi, tüm İslam ülkelerinde nefret uyandırmıştı.
Başta Pakistan olmak üzere çeşitli İslam ülkeleri, Wilders’in bu çirkin planına karşı çıkarken, son olarak İslam İşbirliği Teşkilatı’nın da protestosu eklenince, Wilders geri çark etmek mecburiyetinde kaldı.
Wilders bu konuda yaptığı açıklamasında, kendi yaşamından değil, diğer Hollandalılar’ın yaşamından endişe ettiği için, organizasyonu iptal ettiğini açıkladı. Wilders’in açıklamasında o kadar insancıl beyanlar vardı ki, insanın ister istemez, ‘Ne kadar sağduyulu bir kişiymiş’ diyesi geliyor.

Ama ben iddia ediyorum. Benim tanıdığım Wilders, ne bireylerin ve ne de ülkelerin uyarıları karşısında kılını bile kıpırdatmaz.
Hollanda hükümetinin Başbakanı Rutte, ‘Fikir özgürlüğü var’ bahanesiyle Wilders’i durduramamıştı. Ama ben iddia ediyorum: Wilders’i, Hollanda’nın ‘Derin Devlet’i durdurdu.
Daha önce aylarca penceresiz bir konteynerde korunarak yaşayan Wilders’i,şimdi de bir ordu koruyor. Hollanda’nın ‘Derin Devlet‘i, bana göre, ‘Yetti artık’ dedi ve Wilders’e gerekli ültimatomu verdi.

Zira unutulmaması gereken bir olay var.
Somali asıllı Ayaan Hirsi Ali adında bir parlamenter de, Hazreti Muhammed için kötü sözler söylediği zaman Müslümanlar’ı kızdırmıştı. Öldürülecek olmasına kesin gözüyle bakılan Ayaan Hirsi Ali, bir sabah erken saatte evini basan güvenlik kuvvetleri tarafından apar topar havaalanına götürülmüş ve sorgusuz sualsiz Amerika’ya kaçırılmıştı.
Bence Hollanda ‘Derin Devlet‘i Wilders’e, ‘Ya bu sevdadan vazgeç, ya da seni başka bir ülkeye nakledeceğiz’ uyarısında bulundu.

Bu benim şahsi iddiamdır. Bu konuda hiçbir duyum ve bilgim yoktur.
Böyle biline…

 

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?