Uluslararası Futboltenisi Federasyonu, Türk sporuna yaptığı hizmetler için İlhan Karaçay’a ödül verdi.

Ödül alanlar arasında milli takım eski teknik direktörü Abdullah Avcı, Ogün Altıparmak ve Galatasaray‘ın eski antrenörü Ahmet Akcan var.

Futboltenisi Türkiye Başkanı Orhan İçin, Türk sporuna hizmet kriterini açıklarken, ‘Geçmişe bir göz atmak yeter’ dedi.

C:\Users\ILHAN\Desktop\ARALIK BULTENINE GIRECEKLER\Futbolun guzelligi 2018 (2).JPG Uluslararası Futboltenisi Federasyonu tarafından ödüle layık görülen gazeteci İlhan Karaçay’ın ödülünü, milli takımlar eski teknik direktörü Abdullah Avcı verdi.

İSTANBUL (ÇAYPRESS),- Uluslararası Futboltenisi Federasyonu FİFTA’nın İstanbul’da düzenlediği 6’ıncı panelinde, Türk sporuna hizmet etmiş kişilere ödül dağıtıldı.
Aralarında gazeteci İlhan Karaçay, milli takım eski teknik direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçeli eski futbolcu Ogün Altıparmak ve Galatasaray‘ın eski antrenörü Ahmet Akcan’ın da bulunduğu 20 kişiye verilen ödüller için açıklama yapan Futboltenisi Türkiye Başkanı Orhan İçin, ‘hizmet’ kriteri için, ‘Geçmişe bakmak yeterlidir’ dedi.

Hollanda’da yaşayan gazeteci İlhan Karaçay’ın 1970, 1980 ve 1990’lı yıllarda, takip ettiği 6 dünya ve 7 Avrupa Şampiyonası yanında, çok sayıda final maçı izleyerek Türk sporseverlere büyük bir hizmet vermiş olduğunu belirten Orhan İçin, ‘Abdullah Avcı, Ahmet Akçam ve Ogün Altıparmak için açıklama yapmama gerek yok sanırım’ açıklamasında bulundu.

Uluslararası 6. Futboltenisi Paneli ve 6. Spor Yıldızları Ödül Töreni, Atatürk Havalimanı’ndaki TAV Airport Hotel’de yapıldı. Programın sunuculuğunu Olay TV’den Ufuk Gersman ve Sevgi Ercan yaparken, futboltenisinin vizyonu ele alındı.

Önceleri, ‘Ayak Tenisi’ ve ‘Ayak Voleybolu’ olarak anılan ve pek çok antrenörün ağ veya ip gerdirerek futbolculara yaptırdığı antremanların yararına değinen teknik adamlar, ‘Bizim eskiden ilkel bir şekilde ip gererek oynattığımız bu oyun, şimdilerde uluslar arası alanda profesyonelce bir spor haline geldi. Bu spor çeşidinin, futbolcular için büyük bir avantaj olduğunu göz ardı etmemek lazımdır’ diye konuştular.

C:\Users\ILHAN\Desktop\ARALIK BULTENINE GIRECEKLER\Futboltenisi Federasyonu'ndan odul (2).JPGDünyanın dört bir yanından gelen Futboltenisi Federasyon Başkanları, Hollanda için İlhan Karaçay’ı (ortada) Başkan olarak seçtiler.

Uluslararası Futboltenisi Federasyonu’nun, panel ve ödül töreninden sonra, 16 ülke temsilcisinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantısında bir konuşma yapan FİFTA Başkanı Nogoteniski Savez, hiçbir ülke tarafından tanınmayan, UEFA ve FİFA’nın da tanımadığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, resmi üye olarak FİFTA’ya alındığını ve geçen yıl da Avrupa Şampiyonası’nın Kuzey Kıbrıs’ta yapıldığı belirtti.

C:\Users\ILHAN\Desktop\ARALIK BULTENINE GIRECEKLER\Futboltenisi Federasyonu'ndan odul (1).JPGUluslararası Futboltenisi toplantısına katılanlardan bir görüntü. Solda FİFTA Başkanı Nogoteniski Savez, ortada Türkiye Başkanı Orhan İçin ve teknik direktör Abdullah Avcı.

 

C:\Users\ILHAN\Desktop\ARALIK BULTENINE GIRECEKLER\Futboltenisi-mac.png C:\Users\ILHAN\Desktop\ARALIK BULTENINE GIRECEKLER\Futboltenisi-buyuk zafer.png
Futboltenisi, Türkiye’de büyük ilgi görüyor. Öyle ki Bayanlar Milli Takimımız Dünya ikincisi olma başarısını elde ettiler.

C:\Users\ILHAN\Desktop\ARALIK BULTENINE GIRECEKLER\Futboltenisi-gösteri.png C:\Users\ILHAN\Desktop\ARALIK BULTENINE GIRECEKLER\Futboltenisi-Ogretmenlere.jpg

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?