1986 Yılındaki yerel seçimlerde elde ettiğimiz seçme ve seçilme hakkı sonrasında, bizden oy isteyen siyasi parti liderlerine yaptığımız baskılardan sonra, yıllarca sürüncemede kalan ‘İslamlar için Radyo-TV Kurumu’, yayın hakkını almayı başarmıştık. Bu hak biz Türkler’e verildikten sonra, Kurumun başkanlığına Türk İslam ve Kültür Dernekleri Federasyonu adına İbrahim Görmez, gazeteci Şadi Tatlı da Radyo-Televizyon Daire Başkanı olarak görev aldılar. Hollanda devleti bunun için yıllık 5 milyon guldenlik bir bütçe ayırmıştı. Ne yazık ki, bu yayın hakkı kısa bir süre sonra Türkler’den alındı. Bunun nedeni de, yöneticiler arasında meydana gelen anlaşmazlık ve kavga idi.

Sendika destekli işgal boyutuna kadar büyüyen bu anlaşmazlık, Türk toplumu için büyük bir kayıp oldu. O zamanki Başkan İbrahim Görmez şimdilerde şunları diyor: ‘ Bu yayın hakkının elimizden alınması, maalesef kendini Türk ve Müsllüman addedenler yüzündendir. Ben onları Allah’a havale ettim. Ruzi Mahşer’de onlarla hesaplasacağız’.

İşte, büyük badirelerden sonra elimizden alınan bu hak, 34 yıl sonra başkalarına verilecek.
Yayın hakkı için frekans isteyen 7 aday TV arasında, M24 TV de bulunuyor. Yani Müslüman Yayın Kurumu.
Kurum’un sözcülüğünü yapan Fouad Sidali, amaçlarının Müslümanları Hollanda’ya daha da yakınlaştırmak olduğunu belirterek, ‘Müslüman olanlar ile olmayanları kaynaştıracağız’ dedi.
Şimdilerde Youtube üzerinden yayın yapan M24 TV’nin, yayın hakkı alıp almayacağı merakla bekleniyor.

C:\Users\ILHAN\Desktop\AGUSTOS BULTENINE GIRECEKLER\Moslim Omroep.jpg

Fotoğraf: M24 TV ekibi.

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?