BARIŞTILAR MI, SADECE ANLAŞTILAR MI?

C:\Users\ILHAN\Desktop\Haziran'a girecek haberler\DENK UCLUSU-YENI.jpg

Hollanda’da yaşayan aklı başında her Türk’ün barıştırmak istediği, DENK Partisi yöneticileri ve milletvekilleri Tunahan Kuzu, Selçuk Öztürk ve Farid Azarkan, büyük uğraşlardan sonra bir araya gelerek anlaşmaya vardılar.

Dün akşam saat 21.15’te, bizzat Tunahan Kuzu’nun facebook sayfasında yayınlanan metinde şu satırlar dikkat çekti:
‘Geçtiğimiz günlerde, Farid Azarkan, Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk, DENK’in geleceği için ‘yapıcı’ görüşmeler yaptılar. Önümüzdeki haftalarda bu üçlünün görüşmeleri devam edecek. Bu arada, DENK’in menfaati için önemli anlaşmalar sağladılar.

Anlaşmaya göre, DENK’in Güney Hollanda İl Genel Meclisi üyesi olan Metin Çelik başkanlığında bir komisyon oluşturulacak. Çelik, 6 Haziran 2020’deki Genel Kurul Toplantısı’nı organize edecek.
Yönetim Kurulu (Öztürk başkanlığında iki kişilik), Genel Kurul Toplantısı’na kadar, sadece çok önemli yönetim işleribe bakacak. Farid Azarkan ve Tunahan Kuzu bu kararı destekliyor.

Daha sonra yeri belirlenecek olan Genel Kurul Toplantısı, korona önlemleri nedeniyle çok değişik bir karekterde yapılacak. Kurul’da en çok 30 üye bulunacak. Diğer üyelerin tümü toplantıya dijital olarak katılacak. Dijital Toplantının iyi yönetilmesi için, bir Noterlik ve bir de avukatlık bürosu gözetim yapacak.

Geçtiğimiz haftalarda, DENK’in hiç de yararına olmayacak tartışmalar ve uygulamalar yapılmıştı.
Bu tartışma ve uygulamalara katılanlar, özür ve üzüntülerini belirterek, bundan böyle DENK’in geleceği için adım atacaklarına söz verdiler.’

İşte, Tunahan Kuzu’nun facebook sayfasında yayınlanan resmi sayılacak metin böyleydi.
Dikkat edileceği gibi, metnin ikinci paragrafında, sadece Selçuk Öztürk ve muhasip ile temsil edilen Yönetim Kurulu’nun etkisi hemen hemen sıfıra indirilmiş. Bu konuda Farid Azarkan ile Tunahan Kuzu destek vermiş ama, Selçuk Öztürk’ün destek vermediği anlaşılıyor. Ama sonuçta bu konuda anlaşma sağlandığı da belirtiliyor.

Bu metnin yayınlanmasından sonra, sosyal medyada yüzlerce reaksiyon yayınlandı. Yapıcı söylemlerin yanında, yıkıcı olmaya devam edenler de var.
‘Bu iş bitmiştir, artık bir b k olmaz’ diyenlerin yanında, ‘Çok mutlu oldum, başaracağız’ diyenler de var.
Ne diyelim, biz de ‘Hayırlısı olur inşallah’ diyerek dua edelim.

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?