263 odalı oteli hastaneye çevirdiler.

680 odalı diğer otelin bir bölümü de gerek duyulursa karşılıksız hizmete sunulacak.

Corendon City Hotel Corendon ucagi otel onunde (4)

Hollanda’da biri 263 odalı, diğeri de 680 odalı iki otele sahip olan Corendon, Amsterdam merkezinde bulunan 263 odalı Corendon City Hotels’in hastaneye dönüştürülmesi için yaptığı teklife, devletten olumlu cevap geldi. Otelin hastaneye dönüştürülmesi için çalışmalar başladı.
Bu teklifi ilgili mercilere sunan Corendon’un sahiplerinden Atilay Uslu, çalışmaların önümüzdeki hafta tamamlanacağını ve hasta bakımına başlanacağını belirtti.

Atilay Uslu, Corendon City Hotesl’den başka, gerekirse Schiphol Havalimanı’na yakın olan Benelüks’ün en büyük oteli Corendon Village’nin bir bölümünü de bedelsiz olarak hizmete sunacağını belirtti.
Devletin sadece araç gereç ve personel parasını ödeyeceğini belirten Uslu, hastaneye çevrilen otellerinde yoğun bakım olmayacağını, sadece karantinaya alınacak olan hastaların barındırılacağını sözlerine ekledi.

Uslu’nun bu jesti sonrasında konuşan Amsterdam Belediyesi Sağlıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Groot Wassing, ‘Yapılan bu jest bizi çok memnun etti. İlgili birimler ile birlikte çalışarak yeni sağlık personeli aramaya başladık.’ dedi.

Hollandalıları, başta Türkiye olmak üzere çeşitli turistik yerlere taşıma rekoru kıran Corendon’un bu jesti, Hollandalılar üzerinde derin bir etki yarattı.

ÖRNEK OLDU
Corendon’un yapmış olduğu bu jest, diğer otel sahiplerini de harekete geçirdi.
İlk etapta Fletcher ve Van der Valk otel zincirleri, bazı otellerinin bir bölümünü aynı hizmet için sunabileceklerini belirttiler. Apart Hotel Zoku da bu hizmete açık olduklarını bildirdi.

HEY GİDİ GÜNLER HEY!
CORENDON AİRLİNES 15 YAŞINDA.

C:\Users\ILHAN\Desktop\NISAN 2020 BULTENINE GIRECEKLER\Corendon ucaginin karsilanisi.jpg

İlhan KARAÇAY’ın haberi:

Hollanda’da seyahatçılık ve havacılık alanında büyük başarılara imza atmış olan Corendon’un sahipleri Atilay Uslu ve Yıldıray Karaer, şu anda yaşanmakta olan sıkıntılı ayların acısını, bir kuruluş yıldönümü tesellisi ile dindirmeye çalışıyorlar.
Seyahatçılıkta, Hollanda’nınen büyük tur operatörü olmayı başaran Corendon, havacılıkta Türkiye, Malta ve Hollanda bayraklı üç şirkete sahip olduktan başka, otelcilik alanında da başarılara imza attılar. Bünyesinde 9 otel bulunduran Corendon Turizm Grubu, Karayipler Curaçao Adası’nda toplam 150 Milyon Euro’luk bir otel yatırımı yaptı.
Ne var ki tüm bu kazanımlar, dünyanın başına bela olan koronavirüs salgını nedeniyle zarara uğradı.

C:\Users\ILHAN\Desktop\NISAN 2020 BULTENINE GIRECEKLER\Corendo-Yildiray Karaer-Atilay Uslu.jpg C:\Users\ILHAN\Desktop\NISAN 2020 BULTENINE GIRECEKLER\Corendon-Atilay Uslu ve ilhan Karacay sampanya ile kutladilar.JPG                    Yıldıray Karaer-Atilay Uslu                                                  Atilay Uslu-İlhan Karaçay

Son gelişmeler ile canları sıkılan Corendon’un iki ortağı Uslu ve Karaer, bir anma sayesinde teselli bulmaya çalıştılar. Zira, Türk tescilli Corendon Airlines 15’inci kuruluş yılını kutladı. İlk uçuşunu 12 Nisan 2005’te 136 yolcu ve CAI 855 uçuş numarasıyla TC-TJA kuyruk numaralı Boeing 737-300 tipi bir uçakla Sabiha Gökçen’den Amsterdam’a yapan şirketin, Malta (Corendon Europa) ve Hollanda (Corendon Dutch) tecilli iki havayolu şirketi daha ve toplam 21 uçağı var.

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?