Hollanda’ya ilk ‘Özel İş Bulma Bürosu’nu kazandıran, Dünya Güzeli Corine 82 yaşında vefat etti

C:\Users\ILHAN\Desktop\EYLUL BULTENINE GIRECEKLER\Corine.jpg

İlhan KARAÇAY yazdı:

Dünya’dan pek çok ‘Güzel’ geçmiştir. Çeşitli yarışmalarda ‘En Güzel’ seçildikten sonra, fotomodellik, aktristlik, şarkıcılık gibi dallarda da başarılar elde etmiş pek çok ‘Güzel’ olmuştur. Ama, Hollanda’ya ilk dünya güzelliğini kazandırmış olan Corine Spier Rottschafer, sadece yukarıda belirtilen meziyetler ile değil, çok iyi bir iş kadını olarak da ün yapmıştır.

Hollanda’ya ilk kez ‘Özel İşçi Bulma Bürosu’nu kazandıran Corine, 1957 yılında ‘Hollanda Güzeli’ ve ‘Avrupa Güzeli’ olarak seçildikten sonra 1959 yılında da ‘Dünya Güzeli’ olarak seçilmişti. Hollanda’ya ilk kez dünya güzelliğini kazandırmış olan Corine, daha sonra fotomodelliğe başlamıştı.
Yaşamından çok mutlu olan Corine, başarılarını sadece güzelliği ile değil, başka yetenekleri ile de sürdürmeyi yeğlemişti.

C:\Users\ILHAN\Desktop\EYLUL BULTENINE GIRECEKLER\Corine 2.jpg C:\Users\ILHAN\Desktop\EYLUL BULTENINE GIRECEKLER\Corine 3.jpg

İlk olarak bir fotomodel bürosu kurmuş ve güzel kızları piyasaya sürmeye başlamıştı.
Ne var ki, resmi merciler Corine’nin yaptığı işin yasal olmadığını öne sürerek fotomodellik bürosunu kapatmak istemişti. Buna karşı hukuki mücadeleye başlayan Corine, mahkeme tarafından haklı bulunmuş ve fotomodellik bürosunun devam edebileceği kararından sonra işini daha da büyütmüştü. İşte o günden sonra pek çok işbilir insan, ‘Özel İş Bulma Bürosu’ açmaya başlamıştı.
İşte, bugün Hollanda’daki iş pazarının yüzde 60’ını elinde tutan Özel İş Bulma Büroları’nın yaratıcısı o güzel kadın, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?