İlhan KARAÇAY’ın haberi:

Hollanda’da Demokratlar ’66 Partisi’nin siyasi başkanı Sigrid Kaag tarafından, ‘çok becerikliliği’ farkedilerek, parlamento dışından Bakan yapılan Günay Uslu, çok renkli kişiliği nedeniyle medyanın ‘en çok söz ettiği’ kişi olurken, ilk icraatına, tacize uğrayan kızların sorunlarını üstlenmesi ile başlamıştı.
Kültür ve Medya’dan Sorumlu Devlet Bakanı olarak atanan Günay Uslu’nun ilk kültür ziyareti ise Ede şehrinde başladı.

kişi, iç mekan, duvar, dik içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

‘Kültür sayesinde toplum ile empati(*) bağınız oluşur’ diyerek, Ede halkını kültür ve sanat işleri ile uğraşmaya çağıran Uslu, böylece daha sağlıklı bir yaşam kazanılacağını ifade etti.

Şehrin Belediye Başkanı Rene Verhulst ve Cultura Vakıfı Başkanı Gerry Poelert tarafından karşılanan ve refakat edilen Günay Uslu, kalıpçılık kurslarına katılan kadınları ziyaret ettikten sonra, çocukların çalışmalarını da izledi.

kişi, iç mekan, yer, duvar içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Hollanda medyası Uslu’nun bu ziyaretine ve teşfik sözlerine geniş yer ayırdı.

(*)Empati, eşduyum ya da duygudaşlık , bir başkasının duygularını, içinde bulunduğu durum ya da davranışlarındaki motivasyonu anlamak ve içselleştirmek demektir. …
Empati, bir insanın, kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlamasıdır.

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?