Genel Başkanlık’tan istifa ederek gerginliği yumuşatan Selçuk Öztürk’ün yerine Metin Çelik geçici başkan oldu.

Hollanda’daki Türkler’in büyük umutlarla desteklediği DENK Partisi içinde yaşanan üzücü kargaşa, yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda sakinleşti.
Partinin 3 milletvekili Tunahan Kuzu, Selçuk Öztürk ve Farid Azarkan, sadece 30 kişinin girebildiği bir salonda, 500 kişinin katıldığı bir telekonferans toplantısında, uygar bir tutum sergilediler.

C:\Users\ILHAN\Desktop\Haziran bultenine girecekler\Denk kongre fotograf.jpg
Beğenilen tablo: Olayların en büyük başrol oyuncusu Tunahan Kuzu, yapılan
konuşmaları teyid eder gibi baş sallayıp alkışladı ama bir konuşma yapmadı.

Hollanda’daki Türkleri çok üzen, DENK Partisi içinde çok sert bir şekilde başlayan tartışmaların 3 başrol oyuncusu Kuzu, Öztürk ve Azarkan, arabulucuların gayretleri ile bir araya getirilmiş ve barışa giden yolun önü açılmıştı.

Tüm tarafların katılımıyla yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda, Selçuk Öztürk’ün Genel Başkanlık koltuğunu bıraktığını açıklaması, ortamın daha da yumuşamasını sağladı.
Üyelerin online olarak katıldıkları toplantıda alınan kararlar arasında, yönetim seçiminin şimdi eğil, ekim ayında yapılması kararı da vardı.

Gelecek yıl yapılacak olan seçimlerde, milletvekilliği için aday olmayacaklarını açıklayan Öztürk ve Kuzu’nun, yönetim için aday olup olmayacakları muallakta kaldı.

Toplantıda, Genel Başkanlığı bırakarak, çoğunluğun isteğine ayak uyduran Selçuk Öztürk şunları söyledi: ‘Geçtiğimiz senelerde parti başkanlığı vazifesini ve aynı anda milletvekilliği görevini sürdürmek kolay olmadı. Belirli bir süre sonra ailem, DENK partisi ve toplum için verdiğim mücadeleyi gözden geçirmemi arzuladı. Olağanüstü Korona dönemi ve arkamızda bıraktığımız mübarek Ramazan ayında geleceğim ile ilgili düşünme fırsatı oluştu. Bu süreç, parti başkanı olarak görevimi yeni nesile devretme fikrini hızlandırdı. 5 senelik görev süresi sonrasında, taze ve yeni bir yönetimin, DENK partisine yenileyici fikirler ile ideallerimizi gerçekleştirme manasında faydalı olacağı kanaatindeyim.

Öncelikle eşime, çocuklarıma ve ve aile fertlerime içten teşekkürlerimi sunuyorum. DENK için giriştiğimiz mücadelede en çok onların desteğini gördüm. Ayrıca bütün parti seçmenine, gönüllülere, stajyerlerimize, parti çalışanlarına, siyasi temsilcilerine, yönetim kurulu üyelerine ve tabiki DENK milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. Geçtiğimiz yıllarda çok değerli ve unutmayacağım anlar yaşadık.’

C:\Users\ILHAN\Desktop\Haziran bultenine girecekler\Metin Celik-Gurcu Polat Isıktas.jpg
Geçici Başkanlığa getirilen Metin Çelik ve yardımcısı Gürcü Polat Işıktan’ı zorlu günler bekliyor.

Partinin diğer milletvekili Faslı Farid Azarkan da yaptığı konuşma ile, yumuşamış olan ortamı daha da ısıttı. Azarkan şöyle dedi: ‘Selçuk Öztürk’ün partimize kazandırdıkları inkâr edilemez. Şimdi almış olduğu istifa kararı da alkışlanacak bir karardır. Kurucu üye olarak DENK partisine büyük emeği geçmiş olan Öztürk ile aramızda yaşananlar keşke yaşanmasaydı.
Partimizin Hollanda siyasetindeki etkinliği ink’ar edilemez. Bugün hükümetin gündeminde olan tartışmaların çoğunda DENK Partisi’nin etkisi vardır.
Yaşananlardan ders çıkararak geleceğimizi sağlamlaştırmalıyız. Bundan sonrası hayırlı olacaktır inşallah.’

Olayların en büyük başrol oyuncusu Tunahan Kuzu, yapılan konuşmaları teyid eder gibi baş sallayıp alkışladı ama bir konuşma yapmadı.

SEVİNÇ YARATTI

Haftalardır merakla beklenen Genel Kurul Toplantısı’nın sağduyulu bir şekilde gerçekleşmiş olmasına çok sevinen DENK Partisi üyeleri, ekim ayında yapılacak olan seçimli Genel Kurul Toplantısı için, çok umutlu olduklarını belirttiler. Selçuk Öztürk’ün boşalttığı koltuğa, geçici olarak Metin Çelik’in, Genel sekreter Zahir Rana’nın yerine de Gürcü Polat Işıktaş’ın getirilmesine de sevindiklerini belirten üyelerden Şerafettin Babacan, ‘Parti içinde ikilik değil, birliktelik şarttır. Bazı olayları fırsata çevirmeye çalışan bozgunculara dikkat etmek lâzım. Göreceksiniz, ekim ayında yepyeni bir DENK canlanacaktır.’ dedi.

 

 

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?