Hollanda Türk Girişimciler Derneği TNOP, Başbakanı Mark Rutte nin, corona virüsü çarçevesinde alınan önlemleri açıklarken, Türkiye’yi ziyaret edilemeyecek ülkeler arasında göstermesine tepki gösterdi.

Türkiye’nin, corona virüs ile mücadele konusunda, İtalya ve İspanya’dan daha geride olduğunu ima eden Rutte’nin, yayınlanan bir haritada da, Türkiye’nin kırmızı, yani ziyaret edilemez olarak göstermesinden, rahatsızlık duyulduğu belirtilen bir mektup gönderildi.

https://gurmedia.nl/wp-content/uploads/2020/06/tnop-drtmedia-e1591498899526.jpg HOLLANDA TÜRK GİRİŞİMCİ DERNEKLERİNDEN RUTTE`YE UYARI GİBİ MEKTUP
Hollanda Türk Girişimciler Derneği TNOP Başkanı Durmuş Doğan ve gönderilen mektup.

TNOP Başkanı Durmuş Doğan yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi:
‘Hollanda Başbakanı Rutte’nin yapmış olduğu basın açıklmasında, Türkiye’yi ziyaret edilemeyecek ülkeler arasında göstermesi bizi derinden üzdü. Bunedenle kendisine özel bir mektup gönderdik ve şikâyetimizi bildirdik. Aynı mektup Dışişleri Bakanı Stef Blok, Ekonomi Bakanı Signid Kaag, VNO- NCW Başkanı Hans de Boer ve MKB Başkanı Jacco Vonhof’a da gönderildi.

Türkiye’ye hem tatil hem de ticari amaçlı gitmek isteyenler üzerinde olumsuz etki yaratacak olan bu açıklamadan duyduğumuz rahatsızlığı kendilerine ilettik.”

 

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?