Hollanda Türk Turizimcileri ve Seyahat Acenteleri Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’ye uçuşlardaki belirsizliğin, sektörü sıkıntıya soktuğunu ifade eden bir mektup gönderdi.
Hollanda ile Türkiye arasında bir an önce başlatılması istenen uçuşlar için gönderilen mektubun içeriği şöyle:

C:\Users\ILHAN\Desktop\Haziran bultenine girecekler\Kamil saygi, Osman celik, Durmus Dogan.jpg
Hollanda Türk Turizimciler ve Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Kâmil Saygı (sağda)
Kurucu üyeler Osman Çelik (ortada) ve Durmuş Doğan (solda)

Sayın Cumhurbaşkanım,
Hollanda Türk Turizimciler ve Seyahat Acenteleri Derneği olarak, son dönemlerde korona krizinden dolayı yaşanan olayları yakinen takip etmekteyiz. Hem Türkiye’nin hem de Hollanda’nın Covid-19’a karşı mücadelesini takdir ediyor ve destekliyoruz.

Beşyüz bine yakın Türk kökenli Hollandalının yaşadığı Hollanda’da, her iki ülke arasındaki ticari ve ziyaret amaçlı yapılacak seyahatler için uçuş programları henüz gerçekleştirilememiştir. Bu durum, takdir edersiniz ki, hem sektörden ticari olarak kazanç sağlayan acente ve tur operatörlerini, hem de yıllık izinlerini anavatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu belirsizlik Hollanda Türk Toplumu ve aktif olduğumuz sektör için ciddi bir sıkıntı oluşturmaktadır.

Ayrıca yaz tatillerini her yıl olduğu gibi, bu yıl da Türkiye’de geçirmek isteyen yüzbinlerce Hollandalıyı olumsuz yönde etkilemektedir.

Covid-19’a karşı vermiş olduğunuz mücadelenin başarıyla sonlanması, ülkelerimiz, sektörümüz ve tüm insanlık için sağlıklı günlerin bir an önce gelmesi en büyük dileğimizdir.

Sektör çalışanları ve kuruluşları olarak, karşılıklı uçuşların biran önce başlaması ve kesin olan uçuş tarihlerinin ilan edilmesi hususunda en doğru kararın, zat-ı aliniz tarafından açıklanmasını beklemekteyiz.

Bilgilerinize arz ederim.
Saygılarımla,
Hollanda Türk Turizimcileri ve Seyahat Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Adına,
Başkan
Kamil Saygı

 

Sohbeti başlat
1
Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba, yardımcı olabilir miyim?